Kommenteeri

Juunioride MM osalejad on selgunud

Tallinnas Tondiraba jäähallis 2.-8. märtsini toimuvast Juunioride MMist võtab osa 44 riiki 174 sportlasega. MMile on kvalifitseerunud 37 meest, 47 naist, 16 paarissõidu paari ja 29 jäätantsupaari.
Eestit esindavad eelmisel nädalavahetusel lõppenud Eesti noorte meistrivõistluste võitjad. Meeste üksiksõidus astub jääle 18-aastane Aleksandr Selevko saavutas oma senise karjääri parima tulemuse jaanuari lõpus täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel, kus ta lõpetas etteaste 16. kohaga. 

Naiste üksiksõidus esindab Eestit 15-aastane Niina Petrõkina, kes võitis tänavu suure ülekaaluga Eesti noorte meistritiitli ja sai täiskasvanute meistrivõistlustel hõbemedali. Hooajal on Petrõkina näidanud häid tulemusi juunioride Grand Prix’del ning võitnud auhinnalisi kohti mitmel rahvusvahelisel võistlusel.


Jäätantsus selgusid meistrid ja MMil osalevad sportlased kõige tasavägisemas konkurentsis, kus noorte meistritiitli ja MM-stardikoha kindlustasid 15-aastane Darja Netjaga ja 19-aastane Marko Jevgeni Gaidajenko. Rahvusvahelise uisuliidu juunioride Grand Prix’ sarjast on neil sellel hooajal kõrgeima tulemusena kirjas 12. koht.

Eesti uisuliidu presidendi Maire Armi sõnul on iluuisutamine juunioride tasemel viimastel aastatel kiiresti arenenud ning ka Tallinnas peetav võistlus saab olema väga kaasahaarav.

„Mul on hea meel, et ka tänavu on meil Eesti uisutajate sisekonkurents tihe ja saame MMil loota jätku Eesti uisutajate varasemalt rahvusvahelises konkurentsis saavutatud headele tulemustele,“ ütles ta.

Eesti uisuliit korraldab juunioride MMi juba teist korda. Esimest korda võõrustati iluuisutamise noori tippe Tallinnas viis aastat tagasi.

Vaata võistluste ajakava siit ning osta pileteid Piletilevist!

Lisa kommentaar

Email again: