Juunioride MM ülekanded ERR-s

Uudised

Kommenteeri
Vaata iluuisutamine juunioride MM ülekandeid ETV+ kanalist eesti ja vene keelsete kommentaaridega.

4. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Noormeeste lühikava. Kell 16:00 - 17:45 ETV+

Teist korda ajaloos toimuvad iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlused Eestis. Tondiraba jäähallis peetav suurvõistlus avatakse noormeeste lühikavaga. Hilisematest suurtest medalivõitjatest on juunioride maailmameistriteks kroonitud näiteks Yuzuru Hanyu ja Daisuke Takahashi Jaapanist, Jevgeni Pljuštšenko ja Aleksei Jagudin Venemaalt, Johnny Weir ja Todd Eldredge USA-st. Milline tulevikutäht uisutab nüüd Tallinnas? Eesti koondist esindab 18aastane Aleksandr Selevko, kes saavutas tänavustel täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel 16. koha. Otseülekande kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

4. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Paarisõidu lühikava. Kell 21:10 - 22:20 ETV+

Keerukas ja riske täis paarissõidus on juunioride maailmameistrivõistlustel saatnud edu seni Venemaa, Hiina, Ukraina, USA ja Kanada paare. Sel hooajal on võitsid Grand Prix´i sarjas kõik etapid Venemaa paarid. Vaatame, kes tõuseb liidriks lühikava järel? Eestil hetkel paarisõidus võistlejaid välja panna pole. Ajaloo parima tulemuse uisutasid Eesti koondisele paarissõidus välja Maria Sergejeva ja Ilja Glebov, kes said 2008. aasta juunioride MM-l Sofias kuuenda koha. Tondiraba jäähallis toimuva suurvõistluse kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja kohtunik Dina Malova.

 

5. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Jäätantsu rütmitants. Kell 16:10 - 17:30 ETV+

Jäätantsus on eestlased võitnud siiani ainsa medali juunioride maailmameistrivõistlustel ja juhtus see 2007. aastal Saksamaal, kui suurepäraste esitustega uisutasid end hõbedale Grethe Grünberg ja Kristjan Rand. Seekord Eesti koondisel nii suuri unistusi pole, sest kodujääl teevad tiitlivõistluste debüüdi 15aastane Darja Netjaga ja 19aastane Marko Jevgeni Gaidajen, keda juhendab Tallinnas Julia Semjonova. Medalisoosikud tulevad Gruusiast, Venemaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Prantsusmaalt. Tondiraba jäähallis toimuva jäätantsu esimese kava ehk rütmitantsu kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja treener Lea Rand.

 

5. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Paarissõidu vabakava. Kell 20:25 - 21:40 ETV+

Teine võistluspäev Eestis toimuval tiitlivõistlusel kulmineerub Tondiraba jäähallis paarissõidu vabakavaga. Suursoosikuteks on Venemaa paar Apollinaariia Panfilova ja Dmitri Rõlov, kes võitsid jaanuaris kulla Lausanne´is toimunud noorte taliolümpiamängudel. Medalit jahib ka tänavustel Euroopa meistrivõistlustel esikaheksasse jõudnud Saksamaa paar Annika Hocke ja Robert Kunkel. Kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja kohtunik Dina Malova.

6. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Neidude lühikava. Kell 15:45 - 17:30 ETV+

Just Tallinnas alustas 2015. aastal juunioride maailmameistritiitli võitmisega oma pikka kullasadu Venemaa uisutäht Jevgenia Medvedava. Nüüdki tulevad neidude üksiksõidu soosikud Venemaalt. Favoriidiks on neljakordset hüpet valdav Kamila Valieva, keda juhendab kosmiliste talentide treener Eteri Tutberidze. Eesti koondist esindab hiljuti oma rekordi 174 punkti peale viinud Niina Petrõkina, kes võitnud sel hooajal auhinnalisi kohti rahvusvahelistel võistlustel. Eesti koondise senise parima tulemuse on neidude üksiksõidus välja sõitnud Elena Glebova, kes sai 2007. aastal Saksamaal toimunud juunioride MM-l kuuenda koha. Lühikava järel oli ta siis koguni neljas ja väikesest medalist jäi puudu vaid 0,45 punkti. Otseülekande kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

6. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Noormeeste vabakava. Kell 20:25 - 22:15 ETV+

Viis aastat tagasi, kui esmakordselt selgusid Tallinnas juunioride maailmameistrid, võitis noormeeste konkurentsis kulla jaapanlane Shoma Uno, kes tõsusis seejärel kiirelt tipptegijaks ka täiskasvanute seas ja võitis viimastel olümpiamängudel hõbeda. Nüüdki tulevad medalisoosikud Jaapanist ja muidugi Venemaalt, kuid tiitlit jahib ka Itaalia talent Daniel Grassl, kes sai jaanuaris EM-l neljanda koha. Kaugele jõuab Eesti meesuisutajatest esimesena võistlustel neljakordse hüppe sooritanud Aleksandr Selevko? Kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

7. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Jäätantsu vabatants. Kell 13:20 - 14.55 ETV+

Eelviimane võistluspäev Eestis toimuval tiitlivõistlusel algab medalite jagamisega jäätantsus. Kirevad kostüümid, klassikast rokini muusika ning temperamentsed ja lüürilised esitused on vabatantsu võluks. Suursoosikuteks on sel hooajal Gruusiale esimese juunioride Grand Prix´i sarja finaali üldvõidu kinkinud Maria Kazakova ja Georgi Revija. Otseülekande kommentaatorid on Tondiraba jäähallis eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja treener Lea Rand.

7. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Neidude vabakava. Kell 17:30 - 19:25 ETV+

Viimase kolme olümpiatsükli säravad naisüksiksõitjad Yuna Kim, Mao Asada, Julia Lipnitskaja, Jevgenia Medvedva ja Alina Zagitova on kõik tulnud juunioride maailmameistriteks. Ka nüüd on Tallinnas koos suure tulevikuga talendid, kes võimelised sooritama juba neljakordseid hüppeid nagu Kamila Valieva Venemaalt ja Alysa Lui Ameerika Ühendriikidest. Näitame medalivõitjad otsustava neidude vabakava kahe tugevama grupi esitusi Tondiraba jäähallist ning otseülekande kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

 8. märts - Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Gala kell 15:00 - 17:00 ETV+

44 riigi võistlejad Tallinna toonud juunioride MM kulmineerub värvika galaetendusega, mille jooksul saab põnevate kavadega näha jääl kõiki medalivõitjaid ja Eesti koondislasi. Tallinn võõrustas juunioride maailmameistrivõistlusi viie aastase vahe järel ja annab nüüd teatepulga üle Hiinale ning hakkab valmistuma 2022. aasta täiskasvanute Euroopa meistrivõistluste võõrustamiseks. Tondiraba jäähallis toimuva uisugala otseülekande kommentaatorid on Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja kohtnik Dina Malova.


Lisa kommentaar

Email again: