Naiste üksiksõidus juhib Kamila Valieva

Uudised

Kommenteeri
Niina Petrõkina sai 33. koha ja vabakava sõitma ei pääsenud.
Iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlustel Tallinnas Tondiraba jäähallis alustasid võistlust meistritiitlitele naiste üksiksõitjad. Lühikava järel juhib vaid 13-aastane Kamila Valieva Venemaalt, kes näitas tehniliselt puhtaid elemente ja sõitis hingestatult ja väljendusrikkalt Arvo Pärdi muusika “Spiegel im Spiegel” järgi. Valieva juhib 74.92 punktiga. Haein Lee Koreast on teisel kohal 70.08 punktiga ning kolmas on venelanna Daria Usacheva. Valieva, kes on sel hooajal juunioride seas valitsenud ja sõitis MM-le favoriidina lausus, et ta tundis end täna jääl hästi ja loodab vabakavas näidata ka kahte neljakordset hüpet. Uisupublikult palju kiidusõnu saanud lühikava kohta vastas Valieva, et talle väga meeldib selle muusika järgi sõita.
Eesti uisutajatest astus jääle Niina Petrõkina, kes lootis enne võistlust oma MM debüüdil jõuda vabakavale kahekümne nelja parima sekka. Kahjuks jäi Petrõkinal plaanitud kahest kolmekordsest hüppest koosnev kaskaad sooritamata ja nii tuli leppida 33. kohaga (46.56 punkti). Petrõkina oli peale esitust kurb: “Väga tahtsin hästi sõita, aga ei tulnud täna välja. See oli minu esimene kord olla nii suurel võistlusel ja närveerisin liiga.”
Täna õhtul võitleb Aleksandr Seleveko meeste üksiksõidus kodujääl medali eest ning alustab vabakava neljandalt positsioonilt.

Lisa kommentaar

Email again: