Tiitlivõistluste debüüdi teinud Eesti jäätantsupaar lõpetas 25. kohaga

Uudised

Kommenteeri
Iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlustel Tallinnas pidid täna Darja Netjaga ja Marko Jevgeni Gaidajenko jäätantsu rütmitantsus kahekümne üheksa paari seas loosi tahtel startima kolmandatena.
Eesti paar esitas oma kava ilma suurte eksimusteta ja sai 45.79 punkti. See tähendas ühtlasi nende senist rahvusvaheliste võistluste parimat punktisummat. Nii tuli jääda ootama järgmiste konkurentide esinemist, et saada teada, kas pääsetakse võistluse teise osasse laupäeval kahekümne paari hulka vabakava sõitma.
Seekord osutus konkurents esimest korda tiitlivõistlustel osalenud Eesti paari jaoks liiga tugevaks ja kokkuvõttes saavutati 25.koht.
Hoolimata sellest, et vabakava uks jäi suletuks, olid MM debütandid Darja Netjaga ja Marko Jevgeni Gaidajenko oma võistlusega rahul: “Kõik läks hästi, tegime ära kõik plaanitud elemendid ja sõitsime puhtalt.” Kodus esinemine noorte uisutajate sõnul neile täiendavat närvipinget peale ei pannud. “Meile väga meeldis täna sõita. Tundsime pealtvaatajate toetust ja publik võttis meid väga soojalt vastu”, laususid Netjaga ja Gaidajenko. Kuna tiitlivõistlustel osaleti esimest korda, siis olulisimaks kogemuseks pidas Gaidajenko oskust närvipingega toime tulla ja näidata võistlustel kõike, mida on  õpitud.
Vabakava eel võtsid juhtkoha sisse minimaalse eduga Elizaveta Shanaeva ja Devid Naryzhny Venemaalt (70.03 punkti) Gruusia paari Maria Kazakova ja Georgy Reviya ees (69.98 punkti). Kolmandal kohal on Avonley Nguyen ja Vadim Kolesnik USA-st 68.27 punktiga.
Jäätantsu vabakava sõidetakse Tondiraba jäähallis laupäeval algusega 11.45.   

Lisa kommentaar

Email again: